Kurye Nasıl Olunur ?

kuryeBirçok kişinin aslında çok merak ettiği soruyu kurye nasıl olunur ? sorusuna bizler kendi birikim ve tecrübelerimiz ile yanıtlamaya çalışacağız. Öncelikli olarak kuryelik anlamında gelişen ve sadece bu mesleği yapabilmeniz için İSTANBUL, ANKARA yada İZMİR gibi illerde ikamet edip oralarda yaşamanız gerekir bunun sebebi ise küçük şehirler de kurye yada moto kurye diye bir kavram yoktur.

ANKARA ve İZMİR gibi iki büyük şehrimizde ise birçok firma kurye adı altında personelini dağıtım elemanı olarak kullanmaktan yana tercihler yapıyor.

Şuanda Kurye elemanları tam anlamıyla istihdam olunan tek şehir İSTANBUL‘dur. Bu büyük metroplümüzde sayısız kurumsal ve şahıs şirketi mevcut olup herkes kendi kalite ve altyapısına göre hizmet sunmaya çalışmaktadır.

Öncelikle bu mesleğe eğer başlamayı göz önüne alarak karar verdiyseniz olmazsa olmaz en büyük kural A 2 ehliyetine sahip olmanız gerekir. Bu ehliyete sahip olduğunuz taktirde bazı firmalar motorsiklet ihtiyaçlarını kendisi sizlere sağlıyor bazı firmalar ise sizlerden kendi motorsikletinizle çalışmanızı ister.

Motorsiklet sorunu çözdükten sonra sizlerden istenilen en büyük şey ise bölgesel anlamda hangi bölgeye hakim olduğunuzdur. Hakim olduğunuz bölgeden başlamak üzere çalışmaya başlarsınız

Kurye işini diğer işlerden ayıran en büyük şey ise anlık olarak kısa süreler içerisinde herhangi bir firmadan evrak alıp gideceği adrese teslim etmenizdir ve bu teslimatlar yapılırken firmanın abonelik şekline göre ücreti anlık olarak tahsil edilip karşı tarafa ise isim imza karşılığında evrak teslim edilir.

Bizler kendi çapımızda moto kurye nasıl olunur ? kurye olmak istiyorum ! gibi sorunuzu cevaplamaya çalıştık.

Başka soru ve bilmedikleriniz için konunun devamına yorum yazarak istediğiniz ve merak ettiğiniz herşeyi sorabilirsiniz.

avrasyakurye
avrasyakurye

No Comments

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Son Yorumlar